Що є виробничим браком чи дефектом взуття. Умови експлуатації та гарантії.

Гарантійні обов'язки на взуття 

Усі умови гарантії відповідають вимогам Закону «Про захист прав споживачів» та нормативним документам (ГОСТ ДСТУ).
Взуття відповідає вимогам нормативно-технічної документації: ― ТУУ 00308169-03-99 та ТУУ 00308169-09-2000.
Гарантійний термін 60 днів для взуття виробництва України. 

 

Умови гарантії 

1. При дотриманні умов експлуатації та зберігання взуття гарантійний термін носіння взуття обчислюється з дня продажу через роздрібну мережу, а для взуття заздалегідь придбаного – з початку відповідного сезону. При носінні сезонного взуття з недотриманням сезонності претензії щодо якості не приймаються. Сезонність встановлена Кабінетом Міністрів України:

― зимовий асортимент – з 15 листопада по 1 березня;
― весняно-осінній асортимент – з 15 березня по 15 травня та з 15 вересня по 15 листопада;
― літній асортимент - з 15 травня по 15 вересня;

2. Гарантія на взуття не поширюється за умови недотримання умов експлуатації та догляду за взуттям.
3. На змінні деталі (устілки, шнурки, набійки, пряжки, застібки, декоративні вироби, прикраси, фурнітуру) гарантія не поширюється. 

 

Умови експлуатації, догляду та зберігання взуття 

1. Вибираючи взуття, зверніть увагу на відповідність обраної моделі до параметрів вашої стопи. Взуття не повинно стискати по повноті та довжині. При невідповідності розміру устілки та повноти може статися деформація взуття, розрив верхньої частини, розриви швів або поява тріщин і заломів.

2. Після кожного носіння взуття потрібно делікатно очищати від забруднень (згідно з типом верху) і просушувати від вологи при кімнатній температурі вдалині від опалювальних приладів попередньо набивши її зім'ятим папером, щоб уникнути деформації верху виробу.

3. Перед використанням взуття потрібно захистити за допомогою крему для шкіри або спеціального водовідштовхувального засобу. Щоб взуття тривалий час зберігало новий зовнішній вигляд, не промокало і не втрачало форму, регулярно використовуйте спеціальні засоби догляду за взуттям водовідштовхувальні, щоб уникнути появи білих сольових плям і засоби для збереження кольору.

4. Взувайте тільки розшнуроване (розстебнуте) взуття, використовуйте при цьому ложечку для взуття, щоб не пошкодити частину п'яти і запобігти розриву і деформації заднього шва. Не знімайте взуття, наступаючи на задник взуття.

5. Сезонне взуття експлуатуйте з дотриманням правил сезонності. 

 

Брак у взутті ― основні виявлені дефекти виробничого характеру, наслідком якого не можна використовувати взуття за призначенням.

Будь-яка невідповідність цьому стандарту вважається дефектом або виробничим браком.

― повинне бути наскрізне пошкодження деталей, розтріскування, відшаровування і липкість покривної плівки матеріалу верху і підкладки;
― деталі взуття мають бути правильно розташовані, шви добре з'єднані;
― підошва якісно проклеєна;
― каблук має бути правильно поставлений;
― шкіра повинна мати стійке покриття, не мати порізів;
― підкладка повинна бути добре проклеєна або пришита. 

 

Не є браком: 

― сліди клею в місці склеювання деталей взуття;
― необроблені бічні краї язичка та внутрішньої частини у взутті є технологією виробництва;
― незначні дефекти (крапка, нитка, крапелька клею, не ідеально рівний шов, які не видно, коли взуття знаходиться на нозі, і не вплинуть на носіння взуття);
― зазор у місці з'єднання ранту (рант - декоративна смуга, яка приховує з'єднання підошви з верхом взуття та не несе функціонального навантаження). 

 

Якщо повернення взуття відбувається з причин, які не є браком, транспортні витрати покриває покупець.